Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Tappernøje:
-
Louise Marie A.
Fra Tappernøje
Jeg hedder Louise og er 36 år .. har mit eget enkeltmandsvirksomhed, med rengøring, så er cvr regis... -
Christian R.
Fra Tappernøje
Glad og udadvendt god til at finde løsninger plus jeg gør altid mit arbejde færdig -
Kris R.
Fra Tappernøje
Jeg er en frisk gut som kan lave alt fra belægning til at montere vinduer og døre, ligge klinker sa...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
katja A., Merete L. og Ea B. søger hjælp til husopgaver i Tappernøje
-
Hoved rengøring
Fra katja A. (Tappernøje)
2 plans hus, 2 badeværelser, 175 kvm… 4 soveværelser, stort køkken/alrum. En lidt mere g... -
Montering af opvaskemaskine I køkkenskab der har ikke tidligere været en opvaskemaskine
Fra Merete L. (Tappernøje)
Montering af opvaskemaskine I køkkenskab og så skal der også bruges tilslutning til vand mm -
Michael K., katja A. og f P. søger hjælp til haveopgaver i Tappernøje
-
Rense fliser for ukrudt mm.
Fra Michael K. (Tappernøje)
Rense fliser for ukrudt samt rensning af Herregårdssten. Ca 200 kvm. Gode forhold nemt at komme til... -
Hæk hele vejen rundt om vores hus + tage hæk affaldet med.
Fra katja A. (Tappernøje)
Hæk på alle 4 sider af huset , 2 sider er den høj, måske 2 meter og bred. 2 sider er den ikke voks... -
Lasse Richter E., Maja H. og Jacob A. søger hjælp til diverse opgaver i Tappernøje
-
Rep at ATV utæt bag svinghjul
Fra Lasse Richter E. (Tappernøje)
Gepard ATV 150ccm Den spilder olie og det ligner det kommer fra bag svinghjulet. Jeg så den havde ... -
Skifte dæk
Fra Maja H. (Tappernøje)
Mit ene dæk er punkteret i dag. Har 4 vinterhjul som skal på i stedet. Skal bruge bilen mandag morg... -
Bremseklodser og skiver foran og bagved
Fra Jacob A. (Tappernøje)
Skift af bremseklodser og skiver foran og bagved. Renault Clio